LEC:n tämänhetkinen tilanne pandemian aikana

Suomen hallituksen tiedotteen myötä COVID-19-pandemian vuoksi Lahti Elite Cheer Teamin harjoitustoiminta on ollut tauolla 12.3. lähtien ja on näillä näkymin tauolla myös loppukevätkauden. SCL on perunut kevään kilpailut ja muut SCL:n alaiset tapahtumat. Myös seuran oma kevätnäytös on peruttu. Seuran muu toiminta jatkuu mahdollisuuksien mukaan, mm. etä- ja kotitreenien muodossa. Myös syyskautta suunnitellaan koko ajan.
Olympiakomitean ohjeistuksen mukaisesti LEC ei palauta kausimaksuja kevätkauden osalta. COVID-19-tilanteen salliessa pyrimme aloittamaan syyskauden treenit aikaisemmin. Syyskauden kausimaksut tulevat kuitenkin pysymään samana.
Kiitos yhteistyöstä ja ymmärryksestä, pidetään itsestämme sekä läheisistämme huolta! #seurasydän #joukkueenaeteenpäin

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s