Joukkueet

Lahti Elite Cheer Teamissä toimii kaudella 2022-23 kahdeksan eritasoista joukkuetta. Harrastejoukkueita on neljä, joista yksi toimii Nastolan ja kolme Lahden puolella. Kilpajoukkueita on neljä, joista kaksi treenaa Nastolan ja kaksi Lahden puolella.

Harrastejoukkueissa ei tarvitse olla aikaisempaa kokemusta lajista, ja joukkueissa voi aloittaa uutena myös kesken kauden. Kilpajoukkueisiin voi pyrkiä, kun on aikaisempaa kokemusta lajista. Edistyneempien minien joukkue Wildfire Lahdessa on suunnattu 9-13-vuotiaille, joilla on jo aikaisempaa kokemusta lajista ja joiden tavoitteena on tulevaisuudessa nousta kilpatasolle.

Ole yhteydessä oman ikäluokkasi ja taitotasosi joukkueen vastuuvalmentajaan. He auttavat sinua oikean joukkueen löytämisessä. Valmentajien yhteystiedot löydät alta.

HARRASTEJOUKKUEET

Shooting Stars

Mikrojen harrastejoukkue, Lahti
6-8-vuotiaat ja nuoremmat (2014-2016 ja myöhemmin syntyneet)

Ei tarvitse olla aikaisempaa lajikokemusta. Ota yhteyttä vastuuvalmentajaan, jos uuden harrastuksen aloittaminen kiinnostaa!

Vastuuvalmentaja: Johanna Tetri, +358 40 735 4913, johannatetri.lec@gmail.com
Valmentajaharjoittelijat: Senni Fågel ja Viivi Knuuttila

Shooting Stars 2022-23

Snowflakes

Minien harrastejoukkue, Lahti
9-13-vuotiaat (2009-2013 syntyneet)

Ei tarvitse olla aikaisempaa lajikokemusta. Ota yhteyttä vastuuvalmentajaan, jos uuden harrastuksen aloittaminen kiinnostaa!

Vastuuvalmentaja: Elle Salenius, +358 45 245 5222, ellesalenius.lec@gmail.com
Valmentaja: Emma Heikkinen, valmentajaharjoittelija: Matilda Perdén

Snowflakes 2022-23

Twinkles

Minien harrastejoukkue, Nastola
9-13-vuotiaat ja nuoremmat (2009-2013 ja myöhemmin syntyneet)

Ei tarvitse olla aikaisempaa lajikokemusta. Ota yhteyttä vastuuvalmentajaan, jos uuden harrastuksen aloittaminen kiinnostaa!

Vastuuvalmentaja: Venla Siitari, +358 45 613 8500, venlasiitari.lec@gmail.com
Valmentajaharjoittelijat: Mirell Haab ja Milja Järvinen

Twinkles 2022-23

Wildfire

Edistyneet minit, Lahti
9-13-vuotiaat (2009-2013 syntyneet)

Joukkueeseen pääsee, kun on aikaisempaa kokemusta lajista ja haluaa treenata tavoitteellisesti kilpajoukkueeseen nousemista varten. Ota yhteyttä vastuuvalmentajaan, jos haluat aloittaa joukkueessa!

Vastuuvalmentaja: Eerika Naskali, +358 45 314 9706, eerikanaskali.lec@gmail.com
Valmentaja: Tinja Nykänen

Wildfire 2022-23

KILPAJOUKKUEET

Fireworks

Minit level 1
Vuosina 2011-2013 syntyneet

Minien level 1 kilpajoukkue Nastolassa. Joukkueeseen pääsee karsintojen kautta. Ota yhteyttä valmentajaan.

Vastuuvalmentaja: Pihla Lemettinen, +358 45 359 4993, pihlalemettinen.lec@gmail.com
Valmentaja: Lotta Lehtinen

Fireworks 2022-23

Tornado

Juniorit level 2
Vuosina 2006-2010 syntyneet

Junioreiden level 2 kilpajoukkue Lahdessa. Joukkueeseen pääsee karsintojen kautta. Ota yhteyttä valmentajaan.

Vastuuvalmentaja: Ria Mäkinen, +358 40 512 7876, riamakinen.lec@gmail.com
Valmentaja: Janna Rekola

Tornado 2022-23

Lightning

Ryhmästunt juniorit level 2
Vuosina 2006-2010 syntyneet

Junioreiden level 2 kilpastunttiryhmä Nastolassa.

Vastuuvalmentaja: Lotta Lehtinen, +358 40 771 1893, lottalehtinen.lec@gmail.com
Valmentaja: Pihla Lemettinen

Lightning 2022-23

Tidal Wave

Aikuiset level 5
Vuonna 2007 ja aikaisemmin syntyneet

Aikuisten level 5 kilpajoukkue Lahdessa. Joukkueeseen pääsee karsintojen kautta. Ota yhteyttä valmentajaan.

Vastuuvalmentaja: Ria Mäkinen, +358 40 512 7876, riamakinen.lec@gmail.com
Valmentaja: Veera Koivisto

Tidal Wave 2022-23