Joukkueet

Lahti Elite Cheer Teamissä toimii kaudella 2022-23 kahdeksan eritasoista joukkuetta. Harrastejoukkueita on neljä, joista yksi toimii Nastolan ja kolme Lahden puolella. Kilpajoukkueita on neljä, joista kaksi treenaa Nastolan ja kaksi Lahden puolella.

Alkeisjoukkueissa ei tarvitse olla aikaisempaa kokemusta lajista, ja joukkueissa voi aloittaa uutena myös kesken kauden. Edistyneempien minien joukkue Wildfire Lahdessa on suunnattu 9-13-vuotiaille, joilla on jo aikaisempaa kokemusta lajista ja joiden tavoitteena on tulevaisuudessa nousta kilpatasolle. Kilpajoukkueisiin voi pyrkiä, kun on aikaisempaa kokemusta lajista.

Ole yhteydessä oman ikäluokkasi ja taitotasosi joukkueen vastuuvalmentajaan. He auttavat sinua oikean joukkueen löytämisessä. Valmentajien yhteystiedot löydät alta.

HARRASTEJOUKKUEET

Shooting Stars

Mikrojen alkeisjoukkue, Lahti
Alle 9-vuotiaat (2013 ja myöhemmin syntyneet)

Ei tarvitse olla aiempaa lajikokemusta. Ota yhteyttä valmentajaan, jos uuden harrastuksen aloittaminen kiinnostaa!

Vastuuvalmentaja: Johanna Tetri, +358 40 735 4913, johannatetri.lec@gmail.com
Valmentajaharjoittelija: Senni Fågel

Snowflakes

Minien alkeisjoukkue, Lahti
9-13 -vuotiaat (2009-2013 syntyneet)

Ei tarvitse olla aiempaa lajikokemusta. Ota yhteyttä valmentajaan, jos uuden harrastuksen aloittaminen kiinnostaa!

Vastuuvalmentaja: Elle Salenius, +358 45 245 5222, ellesalenius.lec@gmail.com
Valmentaja: Emma Heikkinen, valmentajaharjoittelija: Matilda Perdén

Twinkles

Minien ja mikrojen alkeisjoukkue, Nastola
Alle 13-vuotiaat (2009 ja myöhemmin syntyneet)

Ei tarvitse olla aiempaa lajikokemusta. Ota yhteyttä valmentajaan, jos uuden harrastuksen aloittaminen kiinnostaa!

Vastuuvalmentaja: Venla Siitari, +358 45 613 8500, venlasiitari.lec@gmail.com
Valmentajaharjoittelijat: Mirell Haab ja Milja Järvinen

Wildfire

Edistyneet minit, Lahti
9-13 -vuotiaat (2009-2013 syntyneet)

Joukkueeseen pääsee, kun on aikaisempaa kokemusta lajista ja haluaa treenata tavoitteellisesti kilpajoukkueeseen nousemista varten. Ota yhteyttä valmentajaan, jos haluat aloittaa joukkueessa!

Vastuuvalmentaja: Eerika Naskali, +358 45 314 9706, eerikanaskali.lec@gmail.com
Valmentaja: Tinja Nykänen

KILPAJOUKKUEET

Fireworks

Level 1 minit
Vuosina 2011-2013 syntyneet

Minien level 1 kilpajoukkue Nastolassa. Joukkueeseen pääsee karsintojen kautta. Ota yhteyttä valmentajaan.

Vastuuvalmentaja: Pihla Lemettinen, +358 45 359 4993, pihlalemettinen.lec@gmail.com
Valmentajat: Lotta Lehtinen ja Venla Siitari

Tornado

Level 2 juniorit
Vuosina 2006-2010 syntyneet

Junioreiden level 2 kilpajoukkue Lahdessa. Joukkueeseen pääsee karsintojen kautta. Ota yhteyttä valmentajaan.

Vastuuvalmentaja: Ria Mäkinen, +358 40 512 7876, riamakinen.lec@gmail.com
Valmentaja: Janna Rekola

Flames

Level 2 juniorit
Vuosina 2006-2010 syntyneet

Junioreiden level 2 kilpajoukkue Nastolassa. Joukkueeseen pääsee karsintojen kautta. Ota yhteyttä valmentajaan.

Vastuuvalmentaja: Lotta Lehtinen, +358 40 771 1893, lottalehtinen.lec@gmail.com
Valmentajat: Emma Kotilainen ja Pihla Lemettinen

Tidal Wave

Level 5 aikuiset
Vuonna 2007 ja aikaisemmin syntyneet

Aikuisten level 5 kilpajoukkue Lahdessa. Joukkueeseen pääsee karsintojen kautta. Ota yhteyttä valmentajaan.

Vastuuvalmentaja: Ria Mäkinen, +358 40 512 7876, riamakinen.lec@gmail.com
Valmentaja: Veera Koivisto