Yhteistyö TT-Teippi Oy:n kanssa

Lahti Elite Cheer Teamin suurena tukena kaudella 2022-23 on toiminut TT-Teippi Oy.

TT-Teippi Oy on lahtelainen mainos- ja teippausyritys, joka tuottaa palveluita sekä suurille että pienille asiakkaille. Yritys toimittaa autojen yliteippausten, mainosteippausten ja kiinteistöjen ikkunakalvojen lisäksi myös valomainokset, kyltit, irtotarrat, etiketit, banderollit, UV-tulosteet sekä vaatteiden mainospainatukset. Voit lukea lisää yrityksen toiminnasta osoitteesta: https://www.tt-teippi.fi/

Lahti Elite Cheer Team tilaa kauden 2022-23 joukkue- ja seuravaatteet TT-Teipiltä. Yhteistyö on sujunut hyvin, ja TT-Teipin sponsoroinnin ansiosta seuratuotteet on saatu myyntiin urheilijoille kilpailukykyiseen hintaan. Pääset ostamaan LECin seuravaatteita ja -tuotteita myClubin verkkokaupasta: https://lahtielitecheerteam.myclub.fi/flow/shop/products

Seura- ja joukkuevaatteiden lisäksi TT-Teippi on tukenut LECiä tarjoamalla kuljetusapua ja säilytyspaikan seuran cheermatolle. Yritys tarjosi seuran cheermatolle säilytystilat loppukesän ja alkusyksyn 2022 ajaksi ennen kuin matto sai uuden kodin Lahden yhteiskoululta. Kun matto piti kuljettaa Lahden yhteiskoululle uusiin harjoitustiloihin, TT-Teippi auttoi myös maton kuljetuksessa.

Nyt ylioppilaskirjoitusten aikaan LECin joukkueiden piti siirtyä harjoittelemaan korvaaviin tiloihin, kun Lahden yhteiskoulun sali oli varattu kirjoitusten käyttöön. Jälleen TT-Teippi Oy mahdollisti leciläisten turvallisen harjoittelun ja auttoi siirtämään pari mattokaistaletta korvaaviin tiloihin viikonloppuleirejä varten ja kirjoitusten jälkeen takaisin Lahden yhteiskoululle.

LEC kiittää TT-Teippiä tuesta 🔥❤️‍🔥